Makina me qera ne Tiranë

Kërkoni makinë me qira në Tiranë

Location
Pick-Up
Return
Pick-Up
LocalRent Sixt Hertz Alamo
Avis Budget Enterprise Europcar
Filters
Back
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€13 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€14 per day
2019
Viti: 2008
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€15 per day
2019
Viti: 2011
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€17 per day
2019
Viti: 2009
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€18 per day
2019
Viti: 2005
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€18 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€20 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€21 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€22 per day
2019
Viti: 2010
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€25 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€30 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€32 per day
2019
Viti: 2009
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€40 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€60 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€70 per day
2019
Viti: 2010
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€90 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€92 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€95 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€200 per day

Vlerësimi i kompanive me qira në Tiranë

Më poshtë është vlerësimi i kompanive të makinave me qira që ofrojnë shërbimet e tyre të marrjes me qira të makinave në Tiranë. Renditja bazohet në komentet e turistëve dhe çmimet më të ulëta.

Pse të marrësh me qira një makinë në Tiranë?

Makina me qera ne Tiranë

Shqipëria është konsideruar prej kohësh si Greqi ballkanike. Këtu mund të gjeni paqe të vërtetë, argëtim të shfrenuar, apo mundësi pune sepse zhvillimi i këtij vendi është mjaft i lartë. Por në kryeqytete kaq të bukura, nuk mund të bëni pa makina me qira në Tiranë.

Klima e ngrohtë dhe vendndodhja ideale e këtij qyteti mund ta bëjnë udhëtimin tuaj tepër të përshtatshëm. Një orë me makinë dhe jeni në plazh me detin Adriatik, dy orë me makinë dhe jeni në mal. Makina me qira afatgjatë në Tiranë do t'ju tregojë të gjitha pamjet e këtij vendi.

Ka një lajm të mirë për njohësit e menaxhimit të kohës dhe prakticitetit maksimal. Sot mund të merrni me qira një makinë në aeroportin e Tiranës. Rezervoni tani për të siguruar çmimin më të mirë.

Çfarë makinash mund të merren me qira në Tiranë?

Një kërkim i gjatë me një zgjedhje të keqe nuk ka të bëjë me marrjen me qira të një makine në Tiranë. Pavarësisht nga preferencat dhe buxheti juaj, ju mund të gjeni lehtësisht modelin ideal që i përshtatet planit tuaj të udhëtimit.

Ka shumë kompani lokale dhe evropiane këtu që janë të gatshme t'ju japin një automjet modern me një çmim shumë të arsyeshëm (më shumë detaje në seksionin "Rent a Car Tirana Price").

Cilat lloje trupash janë të njohura këtu?

 1. Sedan dhe Hatchback
 2. Minivan dhe SUV
 3. I konvertueshëm.

Trupi i mesëm është zgjedhja më e zakonshme në Ballkan. Që flet për pronësi me kosto të ulët dhe kërkesa në rritje për rehati.

Çmimi me qira në Tiranë

Shqipëria ka një vendndodhje mjaft të mirë midis dy vendeve turistike relativisht me kosto të ulët - Greqisë dhe Malit të Zi. Prandaj, do të kishit të drejtë nëse supozoni se këtu është gjithashtu i lirë. Shumica e destinacioneve turistike në këtë vend nuk dallohen nga komoditeti dhe pamjet shumëngjyrëshe, por ju duhet të paguani më pak.

Marrja e lirë e makinave me qira në Tiranë është e mundur nëse mbani mend disa rregulla të rëndësishme:

 • Mos nxito
 • Marrja me qira e makinës për 1 ditë mund të jetë një zgjedhje e mirë
 • Rezervimi paraprak është një garanci për një çmim të mirë dhe disponueshmërinë e rrotave për udhëtimin
 • Sezoni i pikut veror është i barabartë me një rritje të çmimeve për të gjitha shërbimet turistike.

Mbani parasysh këto rregulla të thjeshta dhe gjithmonë do të jeni në gjendje të zgjidhni një automjet të lirë që do të jetë mjeti ideal i transportit.

Krahaso çmimin:

Klasa e makinave Çmimi i qirasë/ditë
Makina ekonomike 20-40 €
Makinat standarde 30-50 €
SUV 40-100 €
Të konvertueshme 50-150 €
Makina premium 700-150 €

15 €
JAN
16 €
FEB
17 €
MAR
22 €
APR
30 €
MAY
42 €
JUN
61 €
JUL
66 €
AUG
48 €
SEP
23 €
OCT
19 €
NOV
16 €
DEC

Makina e disponueshme me qira në Tirana Options

Sa më shpesh të hasim një automjet me qira, aq më shumë mendojmë për opsione shtesë. Dhe kjo ka kuptim sepse disa shtesa mund të jenë shpëtimtare për ju dhe cilësinë e udhëtimit tuaj. Pra, çfarë mund t'ju ofrojë Tirana me qira?

Turistët nga e gjithë bota i konsiderojnë opsionet e mëposhtme si më të rëndësishmet:

 1. Shofer shtesë
 2. WiFi ose Multimedia
 3. Paketa e sigurisë dhe sigurimi auto CDW
 4. Sedilja për fëmijë (deri në 9 vjeç).

Mos harroni se rezervimi në internet zgjeron gjithashtu opsionet tuaja me anulimin falas, pagesën në para (ose pagesën me kartë), plotësisht deri në fund, pa depozitë dhe përfitime të tjera.

Çfarë kompanish qiraje operojnë në Tiranë?

Do të keni gjithmonë një alternativë kur ka shumë marka ndërkombëtare, kompani lokale me qira dhe pronarë makinash private. Tregu shqiptar është i mbushur me një numër të madh automjetesh që i përshtaten çdo buxheti dhe nevoje.

Midis agjencive të mëdha ndërkombëtare, mund të gjeni lehtësisht Travelus, Autounion, Enterprise, Europcar, Greenmotion, Sixt dhe Hertz. Kjo është zgjedhja më e dëshirueshme kur keni nevojë për një makinë të besueshme me qira në Tiranë.

Duke pasur parasysh kushtet shumë të favorshme për shërbimet turistike, nevoja për një alternativë nuk është aq e rëndësishme. Por megjithatë, gjithmonë mund të zgjidhni një kompani lokale me qira. Vjen me një çmim më të ulët, por edhe një nivel më të ulët shërbimi, dhe gjendje të keqe teknike të automjetit. Vlen të zgjidhni vetëm si mjetin e fundit.

Rent a Car Tirana komente

Mendimet e njerëzve për pushimet në Shqipëri përbëhen kryesisht nga komente të ndritshme dhe pozitive, por ka një pjesë të negativitetit me të cilin ndeshen 10% e turistëve. Duke kërkuar në google “rent a car Tirana reviews” ju mund të humbni disa orë në një kërkim të padobishëm për të vërtetën. Ne kemi mbledhur dhe përgatitur të gjithë informacionin për ju në formën e të mirat dhe të këqijave të thjeshta.

Cilat janë të mirat?

 • Çmime të ulëta për shumë shërbime
 • Një numër i madh ofertash
 • Mungesa e mjeteve alternative të transportit
 • Niveli i lartë i rehatisë
 • Zbritjet janë të zakonshme
 • Kombinimi më i mirë i çmimit dhe cilësisë së përvojës në Shqipëri.

Po të këqijat?

 • Kompanitë lokale me qira mund të shtojnë tarifa të fshehura
 • Një përzgjedhje e vogël automjetesh ofrohet gjatë sezonit të lartë
 • Planifikoni një pushim për një javë ose më shumë. Më pak thjesht nuk do të mjaftojë.

Çfarë dokumentesh nevojiten për të marrë me qira një makinë në Tiranë?

Do t'ju duhet një pasaportë për të identifikuar identitetin tuaj dhe një patentë shoferi për të konfirmuar të drejtën tuaj për të drejtuar një automjet. Si rregull, shumica e kompanive kërkojnë vetëm këto dy dokumente, por ju rekomandojmë të kontrolloni me menaxherin e kompanisë.

Duke përdorur aeroportin e Tiranës me makina me qira, ju përmirësoni ndjeshëm komoditetin e udhëtimit tuaj të ardhshëm. Mos hezitoni, Rezervoni Tani dhe një zbritje personale së bashku me një certifikatë rezervimi do të përfshihen në porosinë tuaj!

Informacione të makinave me qira në Tiranë në Shqipëri

Vendndodhjet Tiranë Shqipëri, Tirana International Airport (TIA)
Llojet e makinave Makina kompakte, mini-makinë, Makinë ekonomike, Sedan, SUV, luksoze, minibus (minibus), makinë sportive, standarde, ekzotike, makinë elektrike, e konvertueshme, kryqëzim, skuter, biçikletë, motor, motoçikletë
Mënyrat e pagesës Paratë e gatshme, Kartat e kreditit, Kartat e Debitit, Visa, Mastercard
Kompanitë e makinave me qira Avis, Alamo, Budget, Hertz, Sixt, Enterprise, Keddy, Localrent, Rentalcars, Kayak, Europcar, Budget, National, Thrifty, Goldcar, AutoAlb Rent, Autounion, Carwiz, Rent Point Albania, Rentmotors, RentPlus, Wheego< /td>
Opsionet Qira pa depozitë (pa depozitë), Transmision automatik, Karrige për fëmijë, Sigurim, CDW, Anulim falas, Kilometrazh i pakufizuar, Shofer i dytë në kontratë, Karton jeshil (Tarifa ndërkufitare), Rezervim online, Transfertë, Garanci e ulët çmimi

Makinë me qira të lirë në aeroportin Tiranë

Nëse jeni duke vizituar Tiranë, mund të merrni me qira një makinë nga kompanitë ndërkombëtare të makinave me qira, zyrat e të cilave ndodhen në aeroport.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA)

Ruga Nene Tereza, Rinas 1504, Albania

Pyetje të shpeshta rreth marrjes me qira të një makine në Tiranë

Cilat janë kushtet minimale të moshës për të marrë një makinë me qira në Tiranë?
Mosha minimale për marrjen me qira të një makine në Tiranë është zakonisht 21 vjeç, megjithëse disa agjenci mund të kërkojnë që shoferët të jenë të paktën 25 vjeç.
A mund të marr me qira një makinë në Tiranë me patentë shoferi të huaj?
Po, për sa kohë që keni një patentë shoferi të vlefshme nga vendi juaj, mund të merrni me qira një makinë në Tiranë.
A është e nevojshme të keni patentë shoferi ndërkombëtar?
Ndërsa një patentë shoferi ndërkombëtar nuk është e detyrueshme, posedimi i një të tillë mund të jetë i dobishëm, veçanërisht nëse gjuha juaj amtare nuk flitet zakonisht në Shqipëri.