Изнајмување автомобил Тирана

Пребарајте автомобил за изнајмување во Тирана

Location
Pick-Up
Return
Pick-Up
Filters
Back
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€40 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€40 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€40 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€40 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€45 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€45 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€49 per day
2019
€50 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€50 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€60 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€60 per day
2019
€95 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€110 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€150 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€200 per day
2019
Година: 2013
Оваа понуда вклучува:
Бесплатно Откажување
Без такси за кредитна картичка
Осигурување
Патарини
€200 per day

Како да изнајмите автомобил во Тирана?

Изнајмувањето автомобили во Тирана е неопходен атрибут доколку ја посетите Албанија и сакате да ги видите сите знаменитости на оваа земја. Можете да изнајмите автомобил на аеродромот во Тирана или во градот користејќи го нашиот агрегатор за изнајмување автомобили.

Како да изберете компанија за изнајмување

 • Постојат многу меѓународни и локални компании за изнајмување автомобили во Албанија со повеќе од 100 автомобили. Можете да контактирате со компании како што се Hertz, Sixt, Enterprise, LocalRent и други.
 • Споредете ги цените и условите и изберете ја најдобрата опција за вас.
 • Изберете го автомобилот што најмногу одговара на вашите услови.
 • Задолжително проверете ги сите услови на полисата за осигурување - што покрива осигурувањето.
 • По правило, резервирањето автомобил порано може да го заштеди вашиот буџет
 • Резервирајте онлајн - секогаш е поевтино
 • Пред да го потпишете договорот, задолжително фотографирајте го автомобилот за механички оштетувања на сите делови од телото

Изнајмете автомобил Тирана: врвен водич за истражување на главниот град на Албанија

Изнајмете автомобил во Тирана е неопходен атрибут ако планирате патување во Албанија, бидејќи дефинитивно ќе сакате да го искористите најдоброто од вашето патување.

Еден од најдобрите начини за истражување на Тирана и цела Албанија е да изнајмите автомобил.

Во овој водич, ќе ги поминеме сите чекори за изнајмување автомобил и ќе одговориме на популарните прашања што треба да ги знаете за изнајмување автомобил во Тирана или аеродромот во Тирана.

Информации за изнајмување автомобили во Тирана

Локација Тирана Сити, аеродром во Тирана (Меѓународен аеродром во Тирана (TIA/LATI)
Типови автомобили Компактен, мини, економичен, седан, SUV, средно, луксузен, миниван, спортски автомобил, стандарден, егзотичен, електричен, кабриолет, кросовер
Начини на плаќање Готовина, кредитна картичка, Visa, Mastercard
Компании за изнајмување Avis, Alamo, Hertz, Sixt, Localrent, Rentalcars, Kayak, Europcar, Budget, GreenMotion, Dollar, Thrifty, Goldcar, AutoAlb Rent, Autounion, Carwiz, Rent Point Albania, Rentmotors, RentPlus, Wheego
Опции Изнајмување без депозит, седиште за во автомобил, CDW, SuperCDW, бесплатно откажување, неограничена километража, вториот возач во договорот

Цена за изнајмување автомобили во Тирана

Цената на изнајмување автомобили во Тирана зависи од многу фактори. Овие фактори вклучуваат сезона, период на изнајмување автомобил, класа на автомобил, начини на плаќање, достапност на депозит и други.

На пример, изнајмувањето автомобил во Тирана во лето ќе биде 2 пати поскапо од изнајмувањето автомобил во зима.

Трошоци за изнајмување автомобил во лето 2023 година

 • Fiat Punto - 40 & евра; дневно
 • Mazda 3 - 40 & евра; дневно
 • Хјундаи и10 - 40 и евра; дневно
 • Nissan X-trail - 55 & евра; дневно
 • Ford Fiesta - 60 & евра; дневно
 • Mazda CX-7 - 60 & евра; дневно
 • Kia Sportage - 100 & евра; дневно
 • Ford Transit - 180 & евра; дневно

Подолу е инфографик на цените за изнајмување автомобили на аеродромот во Тирана во зависност од месецот во годината

Цена за изнајмување автомобили во Тирана

Најчесто поставувани прашања за изнајмување автомобил во Тирана

Кои се минималните услови за возраст за изнајмување автомобил во Тирана?
Минималната возраст за изнајмување автомобил во Тирана обично е 21 година, иако некои агенции може да бараат возачите да имаат најмалку 25 години
Може ли да изнајмувам автомобил во Тирана со странска возачка дозвола?
Да, се додека имате валидна возачка дозвола од вашата матична земја, можете да изнајмите автомобил во Тирана.
Дали е неопходно да се поседува меѓународна возачка дозвола?
Иако меѓународната возачка дозвола не е задолжителна, поседувањето може да биде корисно, особено ако вашиот мајчин јазик не се зборува вообичаено во Албанија.